Kontakty
Kontakty
+420 604 700 836
 
info@saruman.cz
 
 
Saruman CZ
 
Březová 436, 687 67 Březová
 
Podpora na chatu
Doprava
Doprava
Doprava zdarma
od 2500 Kč
 
 
Cena dopravy
 
Česká pošta
79 Kč
 
PPL
99 Kč
 
Geis Parcel SK
120 Kč
 
Potřebujete poradit
Neváhejte nás kontaktovat
 
 
+420 604 700 836
 
 
 
chat
53300 kusů
53300 kusů
Odesláných zásilek
 
 
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při objednávce nad 2500 Kč
 
 
Sobotní doručení
Sobotní doručení
V rámci České republiky
 
 
 

Jak vybrat správný nosič?

Hlavní stránka
 
Blogy
 
 

Víte jak vybrat ten pravý nosič na jízdní kola ke svému automobilu .... Pokoušel jsem se přijít na to co nám trh nabízí a našel jsem tři způsoby převozu jízdních kol na automobilu.

 

Víte jak vybrat ten pravý nosič na jízdní kola ke svému automobilu ....

Pokoušel jsem se přijít na to co nám trh nabízí a našel jsem tři způsoby převozu jízdních kol na automobilu, které Vám zde trochu popíši.

Nosič jízdních kol na střechu automobilu ....

Jedná se asi o nejčastěji používaný nosič kol. Výhodou je poměrně nízká cena, kola jsou udržována poměrně v čistotě, nejsou špiněna vodou ze silnic.

Mezi hlavní nevýhody jistě patří zvýšení spotřeby vozu, nemluvě o jejich instalaci na střechu vozu, jelikož pokud vlastníte MPV nebo SUV, tak musíte vlastnit i štafle...

Nosič na tažné zařízení automobilu ....

Zde je velkou výhodou snadná dostupnost jízdních kol a téměr neměnná spotřeba vozu. Nevýhodou naopak prodloužení délky vozu, zhoršená viditelnost dozadu, při horším počasí se kola poměrně znečistí, horší přístup do kufru.

Přístup do kufru se dá ošetřit zakoupením nosiče kol s funkcí vyklopení, čímž jej po naložení vyklopíte směrem od automobilu, ale zase záleží na velikosti a typu pátých dveří automobilu, jelikož ne každý kufr půjde otevřít i po sklopení nosiče.

Zde bych radil osobně vyzkoušet u prodejce...

Nosič na zadní dveře automobilu ...

Výhody stejné jako u předchozího typu, nevýhodou je však téměř nulový přístup do kufru. Celkově dle bezpečnosti lze asi doporučit typ nosičů na tažné zařízení, které mají sice vyšší cenu, ale zároveň větší bezpečnost.

Vakuové nosiče jízdních kol na automobil ...

Tak ty jsou uplně poslední novinkou. Tyto nosiče mají rychlé uchycení za pomocí speciálních přísavek. Zajišťují kola proti odcizení, pasují skoro na každé osobní auto a dokonce i sportovní kousky automobilů. Podívejte se na stránky prvního prodejce v našem regionu s daným produktem.

Prodejce dvou posledních typů nosičů naleznete na stránkách zástupce daných značek na www.autonosice-saris.sk, který je schopen nosiče zasílat dokonce i do České republiky.

Je ovšem nutností brát ohled na možnosti a vlastnosti svého automobilu, jelikož někdy asi nedokážete připevnit na svůj automobil ten nosič na jízdní kola, který budete považovat za nejlepší.